Hakkımızda

Yıldız Demir Çelik Hakkında

Türkiye’de ve dünyada büyük yatırımlara imzasını atan Yıldızlar Yatırım Holding’in en dinamik üyesi olan Yıldız Demir Çelik, Türkiye’nin yassı çelik ihtiyacını karşılamak, sektörde dinamik ve global bir oyuncu olmak adına profesyonel kadrosu ile üretim yapmaktadır. Türkiye'nin uluslararası rekabet gücüne katkıda bulunma motivasyonuyla çalışmalarını sürdüren Yıldız Demir Çelik, yenilikçi yaklaşımıyla otomotiv ve beyaz eşya sektörüne ham madde kaynağı sağlamaktadır.

Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi’nde 300.000 m²’lik arazi üzerinde tek çatı altında soğuk hadde kompleksinde üretimini sürdüren Yıldız Demir Çelik, 500’ü aşkın kişiye doğrudan 2 bin 500 kişiye dolaylı istihdam sağlamaktadır. Tesiste; sıcak haddelenmiş girdi malzeme, müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çeşitli üretim proseslerinden geçtikten sonra, asitli sıcak, soğuk haddelenmiş/tavlanmış, galvaniz kaplı veya boyalı nihai ürünlere çevrilerek satışa sunulmaktadır. Çevre ve insan sağlığına duyarlı tesislerinde sektöründe ilk kez geri kazandırılmış suyu kullanarak son teknolojik imkanlarla üretim gerçekleştirilmektedir.

Yıllık 1.500.000 ton asitleme / soğuk haddeleme kapasitesine sahip olan tesiste beyaz eşya, otomotiv, panel radyatör, genel imalat ve yapı sektörü gibi farklı sektörlerin kullanımına yönelik geniş bir ürün yelpazesinde üretim yapılmaktadır. Sektördeki üçüncü yılında otomotiv sektörü tedarikçileri için gereklilik olan IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile sürdürülebilir yüksek kaliteli üretimini tescillemiştir.

2018 yılında faaliyetine başlayan Yıldız Demir Çelik, henüz hatların tamamı devreye girmeden son 5 ayda yapmış olduğu ihracat ile ‘’Türkiye’nin En Çok İhracat Yapan 1000 Şirketi’’ listesinde 407. sırada yer bulmuş ve Çelik İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği "İhracatın Yıldızları Ödülleri” kapsamında ise ‘’Orta Ölçek En Çok İhracat Artışı‘’ kategorisinde birincilik ödülünü almıştır. 2019 yılında, ‘’Türkiye’nin En Çok İhracat Yapan 1000 Şirketi’’ listesinde 199. Sıraya yükselen Yıldız Demir Çelik, demir-çelik sektöründe ihracat alanında en çok büyüme gösteren ilk üç çelik üreticisinden biri olarak da başarısını ortaya koymuştur.

Sektörde ilklere imza atmaya devam eden Yıldız Demir Çelik, online müşteri portalı Stargate ile iletişim çalışmalarını sürdürürken  “360 Derece Sanal Tur” özelliği sayesinde ise 7/24 sanal fabrika gezileri düzenlemektedir. ‘Çeliğin İzinde’ mottosundan hareketle yola çıkan Yıldız Demir Çelik, Çelik TV youtube kanalı ile de çelik sektörüne dair birçok bilgi kaynağı olmayı amaçlamaktadır.

Asitleme Tandem Hattı: 1.500.000 ton/ yıl üretim kapasitesi

Galvaniz Hattı: 400.000 ton/ yıl üretim kapasitesi

Boya Hattı: 150.000 ton/ yıl üretim kapasitesi

Soğuk Sac: 300.000 ton/ yıl üretim kapasitesi

 

Yıldızlar Yatırım Holding Hakkında

Yıldızlar Yatırım Holding, kurucusu merhum Hasan Yıldız’ın 1890 yılında başlattığı yatırım yolculuğuna, gelişim ve başarı odaklı bir vizyonla, Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olarak devam etmektedir. Ülkesinde yeniliğin ve girişimciliğin temsilcisi olan Yıldızlar Yatırım Holding, kurum kültürü ve üretim gücüyle küresel pazarın söz sahibi oyuncuları arasında yer almaktadır.

Yönetim merkezi Kocaeli ve İstanbul’da bulunan Yıldızlar Yatırım Holding, Türkiye merkezli olup Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Romanya ve Slovenya yatırımları ile toplam 12 tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olan Yıldızlar Yatırım Holding, orman ürünleri, gübre, demir çelik, deniz taşımacılığı, liman işletmeciliği, kimya, enerji, gayrimenkul ve sigortacılık gibi birbiriyle entegre sektörlerde hizmet vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışındaki tesislerinde 5 bin’i aşkın kişiye istihdam sağlayan holding hem ülkemizde hem de global arenada söz sahibi bir oyuncu konumundadır. Faaliyette bulunduğu her alanda başarı hikayesi yazmayı sürdüren Yıldızlar Yatırım Holding 100’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Holding bünyesinde faaliyet gösteren İGSAŞ ise gerçekleştirdiği üretimle, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu katma değeri yüksek gübreyi Türk tarımının hizmetine sunmaktadır. Demir çelik sektörüne yeni kazandırılan holdingin en dinamik üyesi Yıldız Demir Çelik de yassı çelik sac üretimiyle ülke ekonomisine katma değer sağlarken dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri de Türk çeliğiyle buluşturmaktadır.

Kurum ilkelerini yatırımdan üretime, sosyal sorumluluktan eğitime dek uygulayan Yıldızlar Yatırım Holding, bilgi teknolojisi alanında müşteri odaklı sistemlere dayanan ve uluslararası standartlara uygun altyapısıyla bünyesindeki şirketlerin müşterileri ile sağlam ve kalıcı bağlar kurmalarını sağlamaktadır.

Bünyesindeki saygın markalarla Türkiye’yi önemli platformlarda temsil eden Yıldızlar Yatırım Holding gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki yatırımlarını artırmak amacıyla hareket ederek, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda, sürekli gelişme vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir.